Trends in het kort | Week 14

7-4-2026

  • Mini-hologram as the hotel reception - credits Yaya Works - Independent Hotel Show AmsterdamMini-hologram as the hotel reception - credits Yaya Works - Independent Hotel Show Amsterdam
  • Radisson Hotel Amsterdam Schiphol Airport HoofddorpRadisson Hotel Amsterdam Schiphol Airport Hoofddorp
  • Parkhotel Olsberg-Winterberg is now part of Fletcher HotelsParkhotel Olsberg-Winterberg is now part of Fletcher Hotels
  • New Summer Specials at Family restaurant chain - a Peanut Butter Shake and Carpaccio SaladNew Summer Specials at Family restaurant chain - a Peanut Butter Shake and Carpaccio Salad
  • Marriott International and Lefay announced deal to grow luxury wellness offerings globallyMarriott International and Lefay announced deal to grow luxury wellness offerings globally
  • KFC Spain - limited edition kebabKFC Spain - limited edition kebab

Op de redactie van Horecatrends ontvangen wij dagelijks vele trends uit binnen- en buitenland. De meest interessante pikken we eruit, andere korte trends verzamelen we in de rubriek ‘Trends in het kort’. Met deze week links naar artikelen over:

  • Leuke 1 april grappen: de Friturette van Snacksalon de Schelp en de oranje oesters van Pesca.
  • Restaurant Aroma gaat sluiten en biedt een bijzondere manier om afscheid te nemen met een menu in 19 scènes.
  • Op 22 en 23 april 2026 vindt de Independent Hotel Show Amsterdam plaats voor onafhankelijke hoteliers en boutique hotelprofessionals.
  • Marriott International en de familie Leali starten een joint venture om Lefay, het luxe wellness-hotelmerk, toe te voegen aan de Marriott-portfolio.
  • Pup flight of een Bark-cuterie bij de pop-up van Wasserhund Brewing Company.
  • KFC in Spanje verandert haar restaurantborden in gigantische döner-spiesen.
  • Een nieuw seizoen brengt nieuwe producten bij Family: de Peanut Butter Shake en de Chicken Smashburger.
  • De Radisson Hotel Group opent het Radisson Hotel Amsterdam Schiphol Airport Hoofddorp.
  • Fletcher Hotels breidt zijn internationale aanwezigheid uit met de overname van het Parkhotel Olsberg-Winterberg in Duitsland.

Veel leesplezier!

Leuke 1 april grappen! | Inspiratie voor volgend jaar

Gewoon twee gave 1 april grappen die hebben gewerkt volgens de uitvoerders. Zoals de Friturette van Snacksalon De Schelp in Roelofarendsveen. Het zou een compacte tafelmini-frituur zijn waarmee je samen met vrienden, familie of collega’s je eigen favoriete snacks en patat helemaal naar wens kunt bakken: vers, knapperig en precies zoals jij het wilt. En ze kregen nogal wat aanvragen, de Friturette zag er ook wel heel gezellig uit!

En ook echt gaaf: de oranje oesters voor Pesca. Volgens hun reel kregen de oesters de microalg Trentepohlia Umbrina als voedsel bij de Oesterij, dit is een microalg die van nature een oranje pigment produceert, waardoor ze geleidelijk oranje zouden worden voor Koningsdag. Het zou een primeur in de Nederlandse oesterteelt zijn geweest. 😉Leuk bedacht!

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door Pesca Restaurant (@pesca.restaurant)

Vijf jaar Aroma in negentien scènes

Restaurant Aroma gaat sluiten en biedt een bijzondere manier om afscheid te nemen. Een laatste avond aan tafel in de maanden april en mei. Sinds 2 april brengt chef Pasquale negentien scènes, elk geworteld in een herinnering, een smaak of een ontmoeting uit vijf jaar Aroma. Een persoonlijke terugblik in één menu, ‘ATTO 19’. Chef Pasquale zegt graag persoonlijk ‘arrivederci’ tegen zijn gasten. Reserveer via restaurant-aroma.nl.

Chef Pasquale Carfora and Elisa Leune from restaurant Aroma

Chef Pasquale Carfora and Elisa Leune from restaurant Aroma

Independent Hotel Show Amsterdam op 22 en 23 april

Op 22 en 23 april 2026 vindt de nieuwste editie van de Independent Hotel Show Amsterdam plaats, hét toonaangevende evenement voor onafhankelijke hoteliers en boutique hotelprofessionals uit Europa. De beurs brengt visionaire ondernemers, leveranciers en experts uit de hospitality-sector samen voor twee dagen vol inspiratie, innovatie en netwerkmogelijkheden.

De Independent Hotel Show biedt een zorgvuldig samengestelde selectie van exposanten. Bezoekers kunnen kennismaken met de nieuwste producten en diensten op het gebied van design, technologie, gastbeleving en operationele efficiëntie. Naast de beursvloer biedt het evenement een uitgebreid programma met inspirerende lezingen, paneldiscussies en praktijkgerichte sessies. Meer details in hun persbericht, link in de titel.

Marriott International en Lefay kondigen overeenkomst aan om het aanbod van luxe wellness-accommodaties wereldwijd uit te breiden

Marriott International en de familie Leali, oprichters van het hotelmerk Lefay, hebben recent hun plannen bekendgemaakt om een joint venture aan te gaan om het veelbekroonde luxe wellness-hotelmerk Lefay op te nemen in de Marriott-portfolio. Deze samenwerking combineert Lefay’s benadering van holistisch welzijn met de wereldwijde schaal van Marriott en de kracht van het bekroonde loyaliteitsplatform Marriott Bonvoy. Lefay wordt het eerste merk in de portfolio van Marriott dat zich uitsluitend richt op luxe wellness.

Lefay, in 2006 in Italië opgericht door Domenico Alcide en Liliana Leali, staat bekend om zijn bijzondere resorts in natuurlijke omgevingen en zijn eigen Lefay SPA-methode, die wetenschappelijk onderzoek combineert met holistische wellness-tradities. De filosofie van het merk draait om ruimte, sereniteit en duurzaamheid en heeft als doel moderne luxe opnieuw te definiëren door middel van welzijn en authenticiteit. De Lefay-portfolio omvat twee bekroonde luxe resorts in het Gardameer en de Dolomieten in Italië. Meer details in hun persbericht, link in de titel.

Marriott International & Lefay - luxury wellness offerings at Lefai Dolimiti

Marriott International & Lefay – luxury wellness offerings at Lefai Dolimiti

Pup flight of een Bark-cuterie door Wasserhund Brewing Company

Een filmpje van Wasserhund Brewing Company over een Dappy Dayz-pop-up in hun vestiging in Chesapeake, VS. Een pop-up met gastronomische kauwsnacks, schattige bark-cuterie en exclusieve lekkernijen waar je hond dol op zal zijn.

Wasserhund Brewing Company is ontstaan uit liefde voor Duits bier, creatief eten en samenzijn met familie en vrienden. Eigenaren Aaron en Christine openden in augustus 2015 de deuren van Wasserhund Brewing Company in hun woonplaats Virginia Beach. In augustus 2021 is hun vestiging in Chesapeake geopend. Sindsdien hebben ze ook een vestiging geopend in Norfolk. Bekijk hun website via de link in de titel.

Wij vinden dat elke producent van hondenvoer een ‘Bark-cuterie’ moet opzetten die pop-ups organiseert in restaurants waar honden zijn toegestaan!

KFC in Spanje verandert de restaurantborden in gigantische döner-spiesen ter lancering van het nieuwe kebab product

KFC betreedt de kebabmarkt in Spanje en gebruikt daarbij de klassieke fastfood-reclameborden als belangrijkste communicatiekanaal. De campagne, ontwikkeld door PS21, transformeert de iconische totems van het merk in gigantische kebab-draaispitten, waarbij wordt ingespeeld op de visuele gelijkenis tussen de totempaal en een traditionele vleesspies.

De campagne is voor een limited-edition menu met kebab, dürüm, falafel en frietjes met kebabsaus, en wordt gepresenteerd met afbeeldingen geïnspireerd op de visuele codes van buurtkebabs, waardoor consumenten dit wereldwijde culinaire fenomeen direct herkennen. De producten zijn tijdelijk verkrijgbaar bij KFC-restaurants in heel Spanje, evenals via de KFC-app en website. Meer details in hun persbericht, link in de titel.

Family luidt het nieuwe seizoen in met spraakmakende seizoensspecials

Een nieuw seizoen brengt nieuwe producten bij Family van FHC Formulebeheer. Met een reeks seizoensspecials sluit de formule aan op actuele foodtrends en de wensen van gasten. Nieuw is de Peanut Butter Shake, ontwikkeld in samenwerking met De Pindakaaswinkel.

Na de Runder Smashburger volgt nu de Chicken Smashburger: een dubbele kipburger met sla, tomaat, dubbel cheddar en chipotle mayonaise. Daarnaast is er een lichtere optie met de Salade Carpaccio. De specials zijn tijdelijk verkrijgbaar bij deelnemende Family-vestigingen.

Radisson breidt uit met hotel bij Schiphol

Radisson Hotel Group opent het Radisson Hotel Amsterdam Schiphol Airport Hoofddorp en breidt daarmee haar aanwezigheid in Nederland uit. Het hotel beschikt over 281 kamers en ligt in het Beukenhorst Business Park, geschikt voor zowel zakelijke reizigers als toeristen die de regio Amsterdam willen verkennen.

Het interieur is geïnspireerd op Scandinavisch design, met nadruk op natuurlijke materialen, daglicht en een rustig kleurenpalet. De kamers zijn functioneel ingericht en voorzien van faciliteiten zoals gratis wifi, 24-uurs roomservice en streamingmogelijkheden. Voor gasten die behoefte hebben aan extra ruimte en aanvullende voorzieningen zijn Executive Rooms beschikbaar.

Duitse portefeuille van Fletcher groeit

Fletcher Hotels breidt zijn internationale aanwezigheid uit met de overname van Parkhotel Olsberg-Winterberg in Duitsland. Met deze toevoeging per 1 april telt de keten drie hotels in Duitsland. Fletcher Parkhotel Olsberg-Winterberg ligt in het Hochsauerland, aan een park en nabij het centrum van Olsberg.

Het hotel beschikt over 114 kamers en biedt mogelijkheden voor zowel actieve vakanties als ontspanning, in zowel winter als zomer. Met deze overname zet Fletcher Hotels een volgende stap in de internationale groei en versterkt het zijn positie in Nederland, Duitsland en België.

Laat je gegevens achter en ontvang wekelijks de laatste tips van onze redactie. Natuurlijk zullen we je gegevens nooit delen met derden.
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.