Grand Café Het Noorden in Aalten start ‘Het Noorden Offline Resort’

27-3-2026

  • Grand Café Het Noorden in Aalten starts ‘Het Noorden Offline Resort’ in AprilGrand Café Het Noorden in Aalten starts ‘Het Noorden Offline Resort’ in April
  • Grand Café Het Noorden in Aalten starts ‘Het Noorden Offline Resort’ in AprilGrand Café Het Noorden in Aalten starts ‘Het Noorden Offline Resort’ in April

Even uit eten zonder telefoons op tafel. In een tijd waarin schermen overal aanwezig zijn, kiest Grand Café Het Noorden in Aalten bewust voor het tegenovergestelde. Vanaf april start het horecabedrijf een opvallend experiment: Het Noorden Offline Resort. Gasten kunnen bij binnenkomst hun smartphone vrijwillig inleveren in een beveiligde kast. In ruil daarvoor krijgen ze een offline menukaart met puzzels, spelletjes en andere activiteiten voor aan tafel.

Leestijd 2 minuten

‘Het Noorden Offline Resort’

Het initiatief komt van eigenaren Wesley en Nita Hüning, die de afgelopen jaren een duidelijke verandering zagen bij hun gasten. Een extra zetje kwam vanuit de horecawereld zelf. Trendwatchers Wouter Verkerk en Gijsbregt Brouwer benoemden onlangs in hun podcast Tien voor Tien dat “offline zijn” één van de ontwikkelingen is die de horeca richting 2026 gaat bepalen. “Dat zette ons wel aan het denken,” zegt Wesley Hüning. “Je ziet het steeds vaker: gezinnen of vriendengroepen die gezellig uit eten gaan, maar ondertussen allemaal op hun telefoon zitten. En eerlijk gezegd herken ik dat ook bij mezelf. Het is soms best lastig om je telefoon echt even weg te leggen. Daarom dachten we: als wij het al moeilijk vinden, hoe is dat dan voor onze gasten? Toen hebben we er gewoon iets op bedacht. Met het Offline Resort willen we mensen helpen om even afstand te nemen van hun telefoon en elkaar weer echt aandacht te geven. Eigenlijk willen we onze gasten daar gewoon een kleine dienst mee bewijzen.”

Offline menukaart

Bij binnenkomst worden gasten welkom geheten door een zogeheten Offline Host. Wie wil, kan zijn telefoon veilig opbergen in een speciale kast. Daarna verschijnt een bijzondere menukaart op tafel: de offline menukaart. Daarop staan naast geen gerechten, maar activiteiten die gasten samen kunnen doen, zoals een cryptogram, een kleine legpuzzel, dobbelstenen voor een spelletje, de krant van de dag of een mini-schilderijtje om in te kleuren. Ook ligt er een jubileummagazine over de geschiedenis van Het Noorden op tafel. Het doel is simpel: even weg van het scherm en ruimte maken voor gesprekken, spelletjes en ontspanning.

Volgens Nita Hüning past dat precies bij waar Het Noorden al generaties voor staat. “Onze kernwaarde is Aandacht Verbindt,” zegt ze. “Daar geloven we echt in. Soms moet je daarvoor gewoon even de ruis uitzetten. Dit experiment is een speelse manier om mensen weer bij elkaar aan tafel te brengen.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Het Noorden van Aalten (@tnoorden)

Experiment

Of het Offline Resort een blijvend onderdeel van Het Noorden wordt, laten de ondernemers voorlopig nog open. Eerst willen ze vooral zien hoe gasten erop reageren. Wesley Hüning kijkt er nuchter naar, zoals dat in de Achterhoek gebruikelijk is. “We gaan het gewoon proberen,” zegt hij. “En als mensen na een avond zonder telefoon zeggen: dit was eigenlijk best gezellig, dan is ons experiment al geslaagd.”

Het Offline Resort is één van de nieuwe initiatieven die Het Noorden dit jaar organiseert ter gelegenheid van het 160-jarig bestaan van het bedrijf. Op dezelfde plek in Aalten werd in 1866 al een café en speeltuin geopend, destijds omschreven als een “terrein tot vermaak”.

Zou het een 1-aprilgrap zijn? Het is in ieder geval een goed idee.

Wij hebben vaker geschreven over Restaurant Het Noorden.

Website: Het Noorden

Laat je gegevens achter en ontvang wekelijks de laatste tips van onze redactie. Natuurlijk zullen we je gegevens nooit delen met derden.
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.